Úvod » Kry » Cornus kousa Helena


        

Cornus kousa Helena

Drieň japonský

 

Skladom: 0 ks
Dostupnosť: skladom
Číslo produktu: KRY0019
Predajná veľkosť rastliny: 90cm
Naša cena bez DPH : 37,50 €
Naša cena s DPH (20 %):
45,00 €

Kompletné špecifikácie

Cenná odroda drieňovej kousy s dvojfarebnými listami. Krík dorastá do výšky 2-3 m a podobnej alebo o niečo menšej šírky. Vytvára rozľahlý, dosť voľný ker. Podlhovasté, špicaté, zelené listy so smotanovo-bielym okrajom vyzerajú veľmi atraktívne počas celej sezóny a na jeseň sa sfarbujú do neuveriteľne intenzívnych farieb v odtieňoch ružovej, červenej a fialovej. Kvitne zvyčajne na prelome mája a júna.
Plody sú tiež veľmi dekoratívne, majú guľovitý tvar, červenú farbu a sú postavené na vzpriamených stopkách. Vyzerajú nezvyčajne a exoticky a sú jedlé, surové aj vo forme konzerv.
Odroda so strednými nárokmi, dobre rastúca na priemernej pôde. Vyžaduje slnečné stanovisko, prípadne mierne zatienené. Nevyžaduje strihanie, no dobre ho znáša, takže jeho veľkosť môžete bez obáv obmedziť.
Použitie:
Veľmi dekoratívna odroda, ozdobná listami a ich sfarbením, kvetmi a plodmi. Vďaka tomu je pôsobivá počas celej sezóny, od jari až do neskorej jesene, a tiež v zime, vďaka peknému usporiadaniu bezlistých konárov. Plody drieňovej kousy 'Helena' sú jedlé a vhodné na zaváranie.
ZGY3ZGE