Úvod » Listnaté dreviny » Hurmikaki Rojo Briliante


        

Hurmikaki Rojo Briliante

Diospyros Rojo Briliante

 

Skladom: 0 ks
Dostupnosť: skladom
Číslo produktu: LOK0222
Predajná veľkosť kvetináča: 5 litrov
Predajná veľkosť rastliny: cca 200cm
Naša cena bez DPH : 33,33 €
Naša cena s DPH (20 %):
40,00 €

Kompletné špecifikácie

Odroda "Rojo Brilante" je obľúbené exotické ovocie pôvodom z Ázie. Kvitne neskoro a plody sa zbierajú v októbri, novembri, je samoopelivé.

Rojo Brillante je španielska odroda talianskeho kultivaru "Vaniglia". Prináša skutočný lahodný a sladký ovocný pôžitok. Plody sú obzvlášť veľmi veľké, vážia až 200 gramov a po dozretí sú nádherne mäkké a sladké. Najlepšie je zberať až po prvom mraze, vtedy stratia trpkosť. Táto odroda sa vyznačuje vysokou mrazuvzdornosťou! Odoláva teplotám až do -18°C, no stále si vyžaduje teplé miesto chránené pred vetrom. Ide predsa o exotický druh. Takto si môžete vychutnať toto „božské ovocie“, priamo zo stromu aj v našich zemepisných šírkach a to v bio kvalite. Humikaki však v skutočnosti ponúka viac ako len ovocie, v lete ho zdobia žlté kvety a na jeseň prekvapí žltooranžová jesenná farba listov. Zaoblená koruna tiež upúta každú pozornosť. Kaki Rojo Brillante je oveľa viac než len ovocný strom - ale aj okrasný strom priateľský k hmyzu! Dorastá do 4-5m.

Hurmikaki je obľúbené pre svoju sladkú chuť, nízku energetickú hodnotu a blahodárne účinky na celý organizmus. Je to významný zdroj vitamínov skupiny B, vitamínu C a najmä vitamínu  A.

Netrpí škodcami ani chorobami.
MmUyYmQ3ND